Dan tekaških uspehov - Kranj, Varšava

To je bil dan, ko se je večje število naših članov udeležilo več tekaških prireditev. Na prvi pogled se sliši vse tako zelo enostavno. Pa ni.

Ko se odločiš preteči 42 km, to še zdaleč ni enostavno, za rezultatom, prihodom skozi cilj, se skrivajo ure teka, ure priprav, ure razmišljanj in veliko spoznanj. Če pa se zgodi še odličen rezultat, potem je do še dodaten razlog za srečo. V Varšavi je imel tako veliko razlogov za srečo Jože Marolt. Na pravem maratonu, 42 km, se je uvrstil med 90 najboljših tekačev izmed vseh 9000, ki se jih je maratona udeležilo, hkrati pa je dosegel še 3. mesto v svoji starostni skupini. In to je bil njegov prvi maraton, prej se je spopadal s polmaratoni.

Ker je bil to tekaški praznik za ekipo Žarek upanja - Tečem 0,0, so se naši tekači odločino odrezali tudi na Teku za Kranj in so se trije uvrstili med 3 najboljše v svojih kategorijah, za svoje dosežke so prejeli tudi medalje.